Přestaňte se vzájemně osočovat, kdo za vzniklou situaci nese vinu, a pusťte se společnými silami do řešení této situace.
· Nevydařilo se manželovo, nebo manželčino podnikání?
· Naletěli jste podvodníkovi, díky němuž jste přišli o střechu nad hlavou?
Stalo se. Je to smutné, příšerné, deprimující. Ano, to máte pravdu. A navíc ostuda! Chcete v takovém životě pokračovat? Podívejte se, život jde dál. Možná jde o zkoušku Osudu, zda máte společné pevné pouto. Zda vydržíte tak svízelnou a neutěšenou situaci. Zda se dokážete zvednout ode dna, kam jste se dostali.

město

Určete si priority
V první řadě začněte řešit bydlení. Musí být provedena změna trvalého bydliště. Ale mít v občanském průkazu adresu magistrátu? Tak s tím se, bohužel, daleko nedostanete! Musíte si najít takové bydlení, aby Vám taková obyčejná překážka nestála v cestě do nového začátku.

Se změnou trvalého bydliště totiž souvisí i Vaše nové zaměstnání, které si musíte také najít. Myslíte si, že Vás zaměstnavatel uvítá, jako bezdomovce? To sotva. Myslíte si, že mu dokážete vysvětlit, jak se věci mají? Budete mít vůbec sílu vysvětlovat kdekomu, co se Vám vlastně přihodilo? Určitě ne.
· Staňte se věrohodnými občany už jen tím, že získáte adresu trvalého bydliště, aniž byste měli problémy se souhlasem majitele bytu!
· Získejte útočiště, ze kterého se můžete odrazit do nového života. Práci mít musíte, abyste mohli splácet dluhy.
· Nebojte se, že to nezvládnete. Dokažte sami sobě, že Vás hned tak něco nezlomí!
Nabídkazměny trvalého bydliště Vám hned na začátku bude skutečně medvědí službou!

klíče

Svůj nový začátek si usnadněte
Nepodlehněte tedy zoufalství a vzájemně se začněte podporovat. Ve dvou se to tím zpackaným životem táhne lépe. Třeba to tak mělo být. Třeba si vezmete ponaučení z chyb, které jste doposud udělali. A jestli má někdo z Vás větší, nebo menší vinu, na tom už nyní opravdu nesejde! Proto začněte změnou trvalého bydliště a uvidíte, že se Vám uleví. Do občanského průkazu si skutečně nenechte vepsat adresu bezdomovců. Je to tak frustrující!