Letní dny plné sluníčka má rád snad každý. Lenošení u vody, opalování a relaxace. Majitelům podkroví ale může léto docela znepříjemňovat život. Do jejich domovů totiž proudí velké množství nejen tepla, ale také hmyzu. Při změně letního počasí v krupobití může být hluk až nesnesitelný. Jak si s těmito problémy co nejefektivněji poradit?
okno + roleta + déšť

1.      Přehřívání

Na přehřívání má vliv spousta faktorů – tloušťka izolace, počet oken a jejich orientace k různým světovým stranám, zasklení nebo stínění oken. A je to především stínění, co tvoří účinnou ochranu proti přehřívání. Stínění odrazí sluneční paprsky a nepustí je dovnitř. Je hned několik způsobů, kterými lze efektivně svůj domov krýt:
·         Venkovní markýza je elegantním a zároveň velmi účinným řešením. Její struktura totiž nebrání výhledu z okna a přitom zachycuje a odráží sluneční paprsky. Do interiéru navíc vpouští dostatek světla. Některé druhy dokážou teplotu snižovat až o 6 °C.
·         Venkovní roleta má stejný účinek jako markýza, navíc funguje jako protihlukový nástroj. Dokáže zachytit zvuky deště, hluk ze silnice a další nepříjemné vnější ruchy.
Dalším řešením může být klimatizace. Ne každý ji ovšem snáší dobře, jeden chce tolik stupňů, jinému vyhovuje teplota o několik stupňů jiná. Navíc vysušuje vzduch a obnáší zbytečné náklady za energie.
moucha na síťce

2.      Hmyz

Obtížný hmyz dokáže občas pěkně vytočit. Vraždění plácačkou není moc účinné, postřiky a repelenty zapáchají, elektrické odpuzovače také. Řešení tohoto problému je velmi jednoduché – stačí si nainstalovat sítě proti hmyzu. Ty zaručí přístup čerstvého vzduchu do interiéru bez jediného broučka.
Všechna tato opatření sice něco stojí, ale dokážou zpříjemnit horká a dusná léta. Navíc se jedná o dlouhodobou investici, takže když se vyšší cena rozloží do spousty let, po která budou sloužit, o žádnou přemrštěnou cenu se ve skutečnosti nejedná.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup