Bydlení v malém bytě, notabene v garsonce, není rozhodně nic jednoduchého, ale zvládnout se to dá. Často je však nutné udělat pár úprav, abyste nemuseli rezignovat na pohodlí. To platí i o ložnici, kde je největším problémem velikost postele. I ta se však dá „vmáčknout“ tak, aby nepřekážela nebo překážela jen minimálně.
spánek v podkroví
Nejideálnějším systémem jsou sklápěcí postele. Nejedná se o nic složitého. V podstatě vždy ráno postel vyzdvihnete nahoru, kde ji pak následně připoutáte speciálním pásem. Večer to uděláte přesně naopak. Pokud chcete být styloví, můžete postel vyklápět do skříně, ale klidně ji můžete mít připoutanou pouze ke stěně. Tímto stylem ušetříte mnoho místa. Vzhledem ke sklápěcímu mechanismu, který mnohdy bývá náchylný k poškození, je dobré si trochu připlatit a vsadit raději na kvalitu.
Velmi efektivním řešením jsou i postele zásuvné. Na rozdíl od předchozího typu zde není možné postel nechat „zmizet“ ve stěně, ale i tak dokážete ušetřit místa relativně dost. Jak už název napovídá, polovinu postele jednoduše zasunete pod druhou půlku. I v tomto případě platí, že na kvalitě byste šetřit neměli, jelikož se levný zásuvný mechanismus může snadno porouchat.
polštáře s pruhy
Postel na patře patří mezi další oblíbené vychytávky v malých ložnicích. K tvorbě nového patra je však nutné mít dostatečně vysoký strop, a to alespoň tři metry. V opačném případě nad tímto řešením ani neuvažujte, zvláště bydlíte-li v panelákovém bytě, kde stropy bývají skutečně nízko. Jinak se ale jedná o velice efektivní řešení nedostatku místa v ložnici. 
Čtvrtým způsobem, jak naškudlit trochu toho prostoru navíc, je použití rozkládací pohovky. Na první pohled se to může jevit jako skvělý nápad, ale pohovky obecně nejsou pro spánek příliš vhodné. Jejich polstrování bývá totiž až příliš měkké. Díky tomu můžete snadno přijít k chronickým bolestem zad. Berte to tedy jako nouzové řešení.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup