Je smutným faktem, že naprostá většina dospělých lidí v naší republice má nějakou půjčku. Mnozí jich mají i více. Je to dáno především touhou mít danou věc okamžitě, bez čekání, i když na ni momentálně nemáme peníze. To se týká především věcí, které rychle ztrácejí na hodnotě, jako jsou například mobilní telefony.

Ovšem podstatně více lidí řeší půjčkou svou nepříznivou finanční situaci. Když například nemají na nájem, tak si zkrátka půjčí peníze. A právě tito lidé mají často největší problém s tím, že nakonec nemají dostatek peněz na splácení půjčky https://www.moneyworld.cz/diky-pujckam-toho-muzete-ziskat-opravdu-mnoho/.

pujcka1

Problémem je, že naprostá většina z nich si tento fakt uvědomí až příliš pozdě. Jistě, teď budou moci zaplatit nájem a mít na jídlo, ale to, že příští měsíce bude jejich rozpočet ještě nižší, neboť bude nutné dát na stranu část peněz na splátku.

Značná část těchto dlužníků tuto situaci řeší tím, že si vezmou další půjčku, kterou použijí na splácení té první. Že to není zrovna nejlepší řešení, a že povede jen a pouze do dluhové spirály, kterou obvykle ukončí až exekutor, není třeba říkat. Co tedy dělat, abychom se tomu vyhnuli?

Tou hlavní radou je půjčovat si pouze v naprosto nezbytných případech. A rozhodně touto cestou neřešit nedostatek peněz. Jistě, může se to zdát jako možnost, jak například překlenout období po ztrátě zaměstnání a tedy i příjmu, než si najdeme novou práci. Avšak ani to není dobrý nápad.

penize1

Je totiž potřeba vzít v úvahu, že nevíme, jak dlouho budeme nové zaměstnání hledat. A také rozhodně není jisté, že náš nový plat bude dostatečně vysoký na to, abychom z něj mohli danou částku splácet.

Mnohem lepší je v tomto případě si najít například nějakou brigádu či krátkodobé zaměstnání. Například v call centrech nabírají prakticky skoro pořád, případně jsou hledání dělníci na stavby. Tím by se mělo podařit životní nouzi překlenout. V každém případě však věřte, že půjčka rozhodně není řešení.