Množství přístupu na internet jako síť globálního rozsahu roste s každým následujícím rokem. V tom příštím roce, 2017, by mělo tohle číslo být navýšeno z momentálních šedesáti osmi na sedmdesát pět procent.
iphone smartphone
Vývoj situace na trhu
Letos se pomocí mobilního telefonu běžně připojuje k internetu osmašedesát procent všech uživatelů internetu. Každoročně se očekává, že toto číslo naroste o přibližně sedm procent. V roce 2010 bylo toto číslo dvacet dva procent, v roce 2012 asi dvacet pět procent, v roce 2014 téměř padesát procent, až na konci roku 2016 se pohybujeme na šestaosmdesáti procentech. Přepokládá se, že během příštích dvou let toto procento vzroste na osmdesát pět procent, což je zcela možné. Tento růst by měl pokračovat i v následujících letech, za pět let by toto číslo mělo mít velmi blízko ke stovce procent.

Co může za tento nárůst?
V prvé řadě je to rozšíření smartphonů. V roce 2012 tyto chytré telefony vlastnilo jenom asi dvacet procent obyvatel v západních zemích. Letošní číslo je šedesát dva procent.
wordpress konstrukce
Jak jsou na tom tablety?
I tyto dotykové přístroje jsou na vzestupu, ovšem pomalejším, než je tomu u chytrých telefonů. Tyto přístroje jsou v prodeji pouhé čtyři roky, tedy se v podstatě jedná o novinku na trhu. Tablet momentálně vlastní každý osmý člověk v západním světě. Avšak na místě se sluší říct, že oblíbenost tabletů se liší mezi státy i mezi kontinenty. Například v Německu je tablet oblíbenější než v Británii.

Jaký stát má největší počet smartphonů v aktivním užívání?
Žebříček je následující:
1.       Irsko
2.       Španělsko
3.       Norsko
4.       Jižní Korea
5.       Švýcarsko

Co živí internet?
V devadesáti procentech případů je to reklama. Internetová reklama je momentálně pětačtyřicet procent zisků, které se na internetu a webových stránkách podílejí. Podle expertů by to v roce 2018 mohlo být až pětašedesát procent.