Jižní Morava má svým návštěvníkům co nabídnout, většinu z vás napoprvé napadne pěstování a zpracování vinné révy. To však není jediný důvod, proč se vydat na dovolenkový pobyt nebo na prodloužený víkend právě sem.

Strategická poloha Břeclavska

Nahlédnete-li do podrobnější turistické mapy, záhy zjistíte, jak výhodnou polohu zaujímá tento jihomoravský region. Břeclavsko se totiž nachází tam, odkud je to všemi směry relativně blízko k nejrozmanitějším historickým i přírodním památkám. Směrem k severu je to Hodonín a Kyjov – jedny z nejkrásnějších a nejzachovalejších oblastí s folklórními tradicemi ve střední Evropě. Na severozápad vodní nádrž Nové Mlýny vhodná k rekreaci a vodním sportům. Přímo v okolí Břeclavi byste si neměli nechat ujít prohlídku zámku Lednice a Lednicko-valtického areálu, největšího evropského krajinného parku. Je zde také zachována tradice vinařství, zakládaná již římskými legionáři, v okolí měst Valtice a Mikulov.

zámek Lednice

Prochází tudy dálniční spoj D2 mezi Slovenskem, Rakouskem a Maďarskem. Soutok řek Moravy a Dyje je zároveň místem, kde se protínají hranice tří států. Význam strategické polohy tohoto regionu si uvědomovali lidé již před staletími, a co se týče úrodné půdy, ta byla lidmi obdělávána již v pravěku.

Můžete se odtud vydat na jednodenní výlety do Bratislavy, do Vídně i do Maďarska, nedaleko odtud se rozkládá obrovská plocha Neziderského jezera a téměř na dohled jsou odtud severní vrcholky rakouských Alp.

hroznové víno

Plánujete-li dovolenou zaměřenou jako zážitkovou, Břeclavsko je ideální volbou. Komfortní ubytování Lednice a okolí lze zajistit v některém z hotelových komplexů v Lednici, v Mikulově či ve Valticích a využít volný čas i pro cyklistiku či turistiku. Lákavými cíly návštěvníků jsou zejména Pavlovské vrchy (Pálava), lužní les v údolí Dyje, novomlýnská nádrž a stovky hektarů prosluněných vinic.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup