Dovolená je slovní výraz, který patří k nejoblíbenějším v populaci výdělečně činných lidí. Ačkoli nás může pracovní náplň bavit a být třeba i koníčkem, přece jen je dovolená vždy spojena s aktivitami, které provádíme podle vlastního uvážení, nezávisle na nikom a na ničem. A hlavně můžeme naprosto ignorovat nejvíce nenáviděný předmět v domácnosti – budík.

Český Krumlov

Volné dny lze naplánovat mnoha způsoby, většina z nás se těší hlavně za hranice republiky, v domnění, že tu snad objeví něco, co nás naplní štěstím. Častokrát si ani neuvědomujeme, že právě za humny lze objevit zákoutí, která nám mohou závidět lidé z celé Evropy. Památek a přírodních krás u nás najdete tolik, že byste je nestihli shlédnout za několik let, ale co je podstatné – nachází se na našem území, máme k nim v genech po předcích určité vazby, a náhled do historie je mnohdy více než zajímavý.

hrad Landštejn

Cestování s vypůjčeným vozem

Vypůjčit si vozidlo z půjčovny dodávek Praha je možné z mnoha důvodů, těmi nejčastějšími bývá převážení větších břemen, co se nevejdou do osobního auta, anebo stěhování celého bytu na kratší vzdálenosti. Poměrně často se dodávka využívá i pro cestování ve volném čase, a to buď v partě kamarádů, nebo v rámci více rodin s dětmi. Zvláště pro děti bývá lákavá nabídka netradičních prohlídek hradů a zámků s kulturním programem, jako jsou např. noční prohlídky s Bílou paní, prodejní jarmarky s ukázkami řemesel, historický šerm atd.

Máte-li zájem o dovolenou mimo běžný rámec zvyklostí, poohlédněte se po něčem takovém. V Česku je hradů, zámků a hradních zřícenin několik stovek a je z čeho vybírat. Jízda v dodávce, kdy jste všichni pohromadě, je navíc ideální pro výměnu zážitků a plánování dalšího programu. Vozidla jsou dost velká na to, aby pojala všechna zavazadla i jízdní kola, s nimiž je dovolenkový pobyt vždy zábavnější a atraktivnější.