V dnešní době internet používá velká sorta lidí. Internet je využíván k nejrůznějším věcem, může nám ve spoustě věcí pomáhat, ale když si nebudeme dávat dostatečně velký pozor, může nám také nepříjemně uškodit, a to takovým způsobem, který si budeme ještě dlouho pamatovat. Dnes se společně podíváme a rozebereme si, nakupování přes internet a jeho nevýhody.  

Nemůžeme si vyzkoušet oblečení 

Jedna z nevýhod je ta, kterou asi všichni pocítíme, pokud se rozhodneme, objednat si nějaký produkt, pomocí internetu. Jedná se o problém s tím, že si chtěné zboží nemůžeme například před koupí vyzkoušet, jak nám bude pasovat na tělo, pokud by se jednalo o oblečení. Pokud by se jednalo například o mobilní telefon, opět bychom si nemohli vyzkoušet, jak nám bude sedět do ruky, či je designově přesně takový, jak vypadal na fotce z online obchodu.  

Dáma s šaty

Hodina a den doručení 

Pokud se nakonec zboží rozhodneme opravdu koupit, nastává tu další problém. Asi nejčastějším způsobem doručení zboží je pomocí klasické doručovací služby, kdy vám balík dovezou rovnou ke dveřím a vy si jej pouze převezmete, popřípadě zaplatíte, pokud jste to neudělali už před tím. Problém nastává v moment, kdy nevíte, jaký den vám zboží přesně přivezou a v jakou to bude hodinu. V případě velkého nespokojení s finálním datumem doručení, lze doručení přesunout na jiný den, ovšem doručovací hodina není vždy jistá a občas můžete na balíček několik hodin zbytečně čekat. 

Doprava balíčku

Reklamace 

Pokud jste si objednali nějaké zboží, které bylo objednáno třeba z větší dálky, může to být docela velká komplikace v případě, že zjistíte, že je zboží poškozené. V takovém případě byste si museli zjistit adresu firmy, která zboží připravila k expedici a poslat jej na stejnou adresu zpět. Největší problém je samozřejmě v času, který tento proces zabere, než se finálně opět vyřídí a dostane se zpátky k vám domů.