Bazén je rozhodně výhodnou investicí, která se vám náležitě vrátí. V případě zapuštěného bazénu mnohonásobně, neboť se jedná v tomto případě o takřka celoživotní životnost. Jaký bazén se hodí kam a pro koho? Jaké výhody jsou v případě nadzemního bazénu? Co vše obnáší rozhodnutí pro investici do zapuštěného bazénu do země?
nafukovací matrace

Nadzemní bazén aneb dostupná varianta pro každého

Nadzemní bazén má tu prioritu, že je zkrátka takřka dostupný pro každého. Lze pořídit malý nafukovací pro vaši ratolest, ale i větší. Nicméně pouze nafukovací bazén v případě nadzemního je již minulostí. Aktuálně na trhu jsou k dostání nadzemní bazény, které se sestaví z laminátových tyčí nebo plechových dílů s pevnou konstrukcí. Nebo jsou alternativy v podobě pevné stabilní fólie a horního dílu, jenž se nafoukne a celý sloupec vody poté zvedne stěny bazénu.

Nadzemní bazén nabízí mnoho výhod, mezi které náleží nižší pořizovací náklady. Nadzemní bazén je tak levnou i bezpečnou variantou. Stejně tak se vyznačují nadzemní bazény velmi snadnou montáží. Lze je na zimu v mnoha případech uklidit. Tudíž je eliminace v podobě zazimování bazénu. Vzhledem k tomu, že instalace nadzemního bazénu je velmi rychlou záležitostí, je lepší je na zimu složit. Pozitivní je, že díky tomu tak lze každoročně eventuálně i měnit stanoviště určené pro nadzemní bazén.

Nevýhodou je dostupnost jen určitých velikostí a tvarů, které jsou striktně dány výrobcem. Nadzemní bazén má kratší životnost. A hrozí riziko nejen mechanického poškození.
panáček v bazénku
Bazén zapuštěný do země aneb ráj nejen pro aktivní plavce

Zde se sice jedná o vyšší pořizovací finanční investici, která se vrátí. V případě zapuštěného bazénu je předností životnost. Stejně tak si stanovíte sami velikost. Tudíž zapuštěný bazén je mnohdy ideální i pro užití si aktivního plavání. Je zapotřebí mít však dostatečný prostor a veškeré podmínky. Zapuštěný bazén vyniká designem a lépe se vyjímá na zahradě, kde je i zároveň interesantním prvkem. Zapuštěný bazén je zkrátka atraktivní. Nicméně je oproti tomu vyžadován zásah do vaší zahrady v rámci zabudování. Zásadní je, aby bylo o bazén náležitě postaráno a to zcela prostřednictvím vhodného produktu