Pokud plánujete stavbu zahradního bazénu, pak jste se možná zamýšleli nad tím, zdali by nebylo vhodné použít geotextilii. Tento prvek je velmi důležitý, pokud to s letním koupáním myslíte opravdu vážně. Pokud by se tento prvek při stavbě nevyužil, existovalo by zvýšené riziko toho, že by se konstrukce poškodila vlivem prorůstání různých rostlin nebo třeba vlivem ostrých kamenů. Právě proto je geotextilie pod bazén tak oblíbený prvek. Pokud o něm přemýšlíte i vy, určitě byste chtěli mít na výběr mezi jednotlivými variantami. Na výběr by jich vždy mělo být více než jenom jedna, abyste mohli zvolit tu, která bude vašim požadavkům sedět ze všeho nejvíce.

sváteční plavání

Nezanedbávejte vliv podloží

Ačkoliv se to nemusí zdát, i zdánlivě pevné podloží může časem začít dělat potíže. Je proto mnohem lepší spoléhat na geotextilii, která nedovolí, aby se podloží degradovalo do takového stavu, kdy by to pro konstrukci bazénu bylo velmi špatné. Přece jenom různé plastikové konstrukce nemusí vydržet vliv, který na ně bude mít podloží. To ostatně může být třeba jenom hlinité, avšak i to může časem pracovat do stavu, kdy by to bylo pro konstrukci velmi negativní. Proto je dobré být připravený právě ve smyslu opatření této plachty, která zabrání, aby se cokoliv zlého přihodilo.

Žádný kámen vás nerozhodí

To nejhorší, co se vám může stát, je protržení jinak velmi pevné folie, která zabraňuje úniku vody do podloží. Stačí přitom nějaký ostřejší kamínek, který po čase začne prořezávat fólii. Právě tehdy bude nastávat problém, neboť voda bude unikat, aniž byste viděli, kde se to děje. To se vám však s kvalitní podložkou nestane, a proto byste měli přemýšlet prakticky a tuto podložku si určitě opatřit.

voda na střeše

Opatření do budoucna

Když se rozhodnete pro tuto podložku, prodloužíte celkový životní cyklus samotného nadzemního bazénu, ať už jde o levnější nebo dražší variantu. V každém případě totiž zamezíte přístupu ostrých kamenů nebo pracující půdy k samotné plastové fólii nebo stěně, která práci zeminy nemusí vydržet.