Každý si svůj domov snů představuje trochu jinak. Někdo má rád moderní design, jiný zase dává přednost rustikálnějšímu vzhledu. V dnešní době se dá bydlení zařídit, jak budete chtít. A často k tomu nebudete potřebovat ani žádnou horentní sumu. Je však nutné vědět co chcete, kolik toho chcete, kam to chcete a kolik jste ochotni za to zaplatit.
velký obraz

Kvalitní plán

Vystavět si domácnost tak jak sami chcete rozhodně chce plánování, bez toho se určitě neobejdete. Je potřeba vše důkladně proměřit a propočítat. Nebudete přeci do kuchyně kupovat myčku, která bude zabírat půlku její plochy. To samé samozřejmě platí i o jiných pokojích. Než ale začnete s nošením skříní a spotřebičů, měli byste se nejprve zaměřit na podlahu. Respektive stěny a stropy.

Pokud nemáte zrovna v lásce parkety, které jsou snad v každém starším bytě, můžete je vyměnit za mnohem ladnější plovoucí podlahu, ale připravte si pěkných pár tisícovek. V případě, že je váš rozpočet napjatý, je možné používat mnohem levnější koberce. Ty jsou nejen příjemné na pohled, ale i na dotek. To oceníte hlavně v zimním období.

Chcete-li se dát do malování, rozhodně to udělejte ještě před nastěhováním. Ušetříte si tak mnoho komplikací, které by vám znesnadňovali práci. Minimálně by bylo nutné pracně přesouvat nábytek a zakrývat ho starými novinami nebo plachtou. A samotné malování je už samo o sobě dosti namáhavé. Zvláště, pokud chcete převléct do nových barev celý byt.
dům na samotě

Jakmile už budete mít vše hotové, můžete si dát nohy na stůl a začít si užívat pocit dobře vykonané práce. Vlastně ne tak docela. Dokonalý domov by měly tvořit i vůně, které máte rádi. Ty lze navodit poměrně jednoduchým způsobem. Stačí si nakoupit vonné svíčky s vůněmi, které vás oslovují. Příjemná vůně bezu, malin nebo eukalyptu dokáží udělat pro domácí pohodu často mnohem víc než nově vymalovaný obývák.