Správné stoly jsou základem každé úspěšné restaurace, takže pokud chcete být úspěšní, opravdu se vyplatí věnovat čas výběru správného nábytku. To jistě povede ke spokojenosti hostů restaurace i jejího personálu.

Správný stůl = pohodlí hostů

Jíst u nepohodlného stolu (například příliš malého) může být velmi nepohodlné a odrazující. Kromě chutného jídla musí restaurace zajistit také odpovídající úroveň pohodlí svých zákazníků. Stoly by měly být zvoleny tak, aby měl každý host prostor pro sebe a mohl jíst v pohodlí. Je třeba dbát na to, aby stoly měly správnou velikost a byly správně uspořádány. Pozornost je třeba věnovat také kvalitě nábytku a jeho povrchové úpravě – neměl by mít vyčnívající části, které by mohly způsobit zranění. V restauracích, které jsou typicky určeny pro děti, je vhodné zvážit také tvar stolů. Kulaté stoly bez okrajů jsou pro nejmladší klientelu mnohem bezpečnější.

Správný stůl = komfort obsluhy

Navzdory tomu, co si možná myslíte, jsou stoly důležitou záležitostí nejen pro zákazníky restaurace, ale také pro její personál. Díky správnému nábytku mohou číšníci pracovat efektivněji. Mimo jiné je třeba dbát na to, aby stoly byly vhodně umístěny, měly správnou velikost a tvar a snadno se čistily. To umožní personálu volný a bezpečný pohyb po místnosti a zajistí rychlý úklid stolů po každém zákazníkovi. Při velkém počtu hostů jsou tyto funkce velmi důležité pro efektivní obsluhu.

nábytek

Stoly jsou vizitkou restaurace

Chutné jídlo hraje v každé restauraci samozřejmě klíčovou roli, ale aby ho zákazníci měli možnost ochutnat, musí je k návštěvě vybízet i výzdoba restaurace. Vyplatí se investovat do kvalitních stolů, které se ani při intenzivním používání rychle nezničí. Nevzhledné stoly mohou zákazníky účinně odradit od využívání restauračních služeb. Koneckonců, málokdo by chtěl jíst u poškozeného nebo špinavého stolu. Při výběru správných stolů stojí za to věnovat pozornost také konzistenci výzdoby. Nábytek a další doplňky by měly tvořit jednotný a estetický celek.

Správný výběr nábytku proto může významně přispět k úspěchu či neúspěchu naší restaurace. Rozhodně se vyplatí správně investovat a zajistit v našich prostorách kvalitní stoly. Vybírejte si pouze společnosti, které mají mezi zákazníky dobrou pověst, abyste si mohli být jisti, že kupujete výrobky nejvyšší kvality. Při nákupu většího počtu stolů se vyplatí podívat se na nabídku přímo od výrobců, abyste mohli počítat s lepší cenou. Nenechávejte výběr stolu náhodě a důkladně si promyslete, co přesně potřebujete a co bude pro vaši provozovnu tím nejlepším řešením, aby byl zaručen úspěch vaší provozovny.