Vlasy dokáží naši vizáž dokonale změnit a už proto jsou pro nás pro všechny velmi důležité. Pro ženy o něco více, i když i muži si dávají na jejich úpravě záležet. Přece jen pro ně ale není takovým neštěstím, když o vlasy přijdou. Naopak plešatí muži dokáží být přitažliví pro druhé pohlaví a jejich sebevědomí tak nemusí v ničem utrpět.
úprava účesu

Horší je tomu u žen. Ty si určitě bez vlasů jen tak bezstarostně na ulici nevyjdou, zato si zoufají při pohledu do zrcadla, když jim ubývají. Nejhorší je to po jejich umytí, kdy se jim zdá, že plná vana jejich nejkrásnější ozdoby jim definitivně zničí ženskost. Sice existují velmi kvalitní příčesky a paruky, kdy nikdo ani nepozná, že žena téměř o všechny vlasy přišla, to však nikoho příliš neuklidní.

 

Vždycky se dá něco dělat

Nikdy bychom to však neměli vzdát a dovolit, aby se vlasy staly naším nepřekonatelným problémem, který nám zcela zkazí radost ze života. Někdy stačí jen vyměnit šampon, aby se jejich kvalita zase obnovila, jindy upravit svůj jídelníček nebo počkat, až pomine náročné období v našem životě. I stres totiž dokáže vytvořit až holá alopetická ložiska, která však naštěstí zase zarostou. Taktéž padání vlasů z hormonálních výkyvů třeba po porodu nebo v menopauze můžeme ovlivnit nebo jim předcházet dodáním aminokyselin, železa a vitamínů i doplňků stravy.

kudrnatý muž 

Kdo jsou trichologové

Neobvyklé slovo neznamená nic jiného než označení pro odborníky na potíže s vlasy. V nejhorším se nebraňte objednat na vyšetření, při kterém profesionálové důkladně prohlédnou a dokonce i vlasovou kamerou vyšetří vaše vlasy i samotnou pokožku hlavy. Ideální léčebná kůra se najde pro každého. Vaše vlasová pokožka bude dokonale vyčištěna a vyživena a vám se nesmírně uleví. Vhodnými kosmetickými přípravky, zábaly a péčí se dá zaléčit i seborea, lupenka, různá poranění, příliš mastné i suché vlasy.