Dá se říci, že dnešní technologie ovlivňuje snad úplně všechno a dostává se i na místa, kde bychom ji nijak nečekali nebo dokonce ji ani nevyhledávali. Nicméně se dostala dokonce i do našeho šatníku. Což je ale na jednu stranu dobře, jelikož nemusíme hledat výmluvu v mrazivém nebo chladném počasí, proč si nemůžeme jít ven zaběhat nebo zkrátka jít třeba jen na procházku. Přece jenom, než se pořádně nabalíme, tak to bude chvíli trvat a samozřejmě nás to také řádně omezí v pohybu. A ještě když se budeme náhodou tak trochu potit, tak nám pak bude stejně zima. Tak tyto doby jsou již definitivně pryč. S kvalitním a funkčním oblečením máme vyhráno a můžeme na to jít vcelku chytře a rychle.

kalhoty

Funkční prádlo je zkrátka super

Tak samozřejmě je naprosto ideální a navíc se mu říká funkční z toho důvodu, že dokáže to, co klasické bavlněné obleky nedovedou. V první řadě padne pěkně na tělo, což má ale svůj smysl. Odvádí totiž vlhkost a dokonce jsme se posunuli o trochu dál, když je pro změnu opravdu velmi teplé počasí, tak příjemně chladí a je dokonce bakteriální. Je pravdou, že tyto prvky byly nejprve vyráběny jen pro sportovce, protože cílem bylo omezit nadměrné pocení a tím samozřejmě zbytečné ztráty tekutin. To mělo rozhodující vliv na podání jejich výkonu. Jenomže proč by si ho měli dopřávat jen oni, i my si chceme užít tu jednoduchost oblékání a zázrak moderní technologie. Je jedno, že k vrcholovým sportovcům máme daleko, ale také rádi vyrazíme do přírody nebo zkrátka jen na motocyklu se kochat okolní přírodou. Ne vždy nás ovšem počasí provází podle našich potřeb.

termo ponožky

Jak se správně oblékat

Tady je trochu jinak provedeno oblékání a nesmíme udělat chybu ve vrstvení. Dá se říci, že si můžeme představit cibuli, které je složena z různých vrstev a dohromady plní efekt. Výběr funkčního prádla můžeme začít například tímto https://www.c-store.cz/TERMOPRADLO-c59_0_1.htm. Spodní prádlo je základ, stejně jako ponožky a trička. První vrstva by měla být v kontaktu přímo s naší pokožkou. Bude mít poměrně důležitý úkol odvádět pot do dalších vrstev. Poté se bude vrstvit další oblečení podle toho, kam jsme se rozhodli vydat a především na čem, podle toho rozhodnou následující vrstvy. Nicméně, toto oblečení je dostupné každému, tudíž žádné výmluvy a šup do přírody za dobrodružstvím.