Každý, kdo bydlí v pronajatém objektu, je jednou nohou na ulici. I když váš pronajímatel neporuší regule zákona a dodrží výpovědní lhůtu, je to přece jen vlastník nemovitosti, který se může rozhodnout ukončit nájemní vztah z jakéhokoli důvodu. Vy jste vždy na straně závislé osoby na jeho vůli, a jestliže máte v místě bydliště zajištěné příznivé zaměstnání, kde si rozumíte s vašimi kolegy, a náplň práce vám vyhovuje, máte rázem o starost víc, kde rychle sehnat nové bydlení ve stejné lokalitě.

kaktusy v kuchyni

Není nad to mít vlastní střechu nad hlavou

Další věc jsou peníze za nájemné, není to rozhodně zanedbatelná část rodinného rozpočtu, jen si propočtěte, kolik musíte uhradit za celý kalendářní rok za bydlení, které vám nepatří, a které můžete jen dočasně užívat. Tento trend bohužel přejímá naše země ze západní Evropy, tam je nájemní bydlení mnohem více rozšířené a jde jen o to, zda si dopad tohoto trendu lidé uvědomují. Každý by se měl zamyslet nad tím, že také stárneme, ubývají nám síly a měli bychom mít ve stáří nějakou jistotu, kde právě bydlení ve vlastním hraje zásadní roli.

čaj na zahradě

Mobilní domy Lavaro House A https://www.top-mobilnidomy.cz/mobilheimy/-2199/ mohou být vhodným řešením z této situace. Jedná se o mobilní dřevostavby, obyvatelné celoročně, kompletně zateplené a vybavené. Jejich cena je podstatně nižší, než u bytů ve středně velkých městech, a v dohledné době se také nedá očekávat pokles tržních cen bytů, spíše další nárůst.

Další argument, proč opustit nájemní bydlení, jsou náklady na bydlení, v dřevostavbách je lze stáhnout na minimum díky větším možnostem soběstačnosti. Například vytápěním dřevem, vlastním zdrojem vody ze studny, vlastními fotovoltaickými a solárními panely na ohřev vody, vařením na čistém propanu (nikoli zemním plynu) a minimálními náklady na údržbu ve srovnání s paušálním fondem oprav v bytových domech.