Pokud jednou zkusíte komfort korkové podlahy, nebudete chtít už jinou a pokud ji zkusíte v zimě a se zabudovaným podlahovým topením, nebudete se chtít od ní odtrhnout. Korek působí na chodidla velice měkce a příjemně. Ocení ho hlavně lidé, co mají stále pocit chladu od nohou.
Korek je kůra z dubu korkového, který se pěstuje hlavně ve Španělsku, Portugalsku a v severní Africe. Tento dub má výborné regenerační schopnosti a dokáže obnovit odřezanou kůru. Vyniká dobrými izolačními vlastnostmi a cenovou dostupností. Korek také velice dobře akumuluje teplo a slouží k odhlučnění stěn.korková deska
Korková podlaha je ze všech podlah ta nejodolnější. V dobrých podmínkách vás bude těšit i za čtyřicet let. Korek je tvarově stálý materiál. Podlaha z něj je při nášlapu naprosto tichá a velice oblíbená pro dětské hry. Je odolná a po její pokládce se vám určitě zmenší účty za vytápění. Někteří výrobci dávají na korek záruku proti opotřebení až na 25 let.

Lepené celoplošné podlahy

Tyto podlahy jsou velice kompaktní, dobře se zařezávají kolem trubek rámů dveří atd. Na trhu jsou v podobě čtvercových nebo obdélníkových dlaždic. Po nalepení se musí 2x nalakovat bezbarvým lakem. Korek je k dostání v široké škále dekorů, které dají vyniknout přírodnímu vzhledu podlahy.korková kůra

Plovoucí korkové podlahy

Tyto podlahy se pokládají zámkovým systémem a díky fólii na povrchu jsou doporučované do hodně zátěžových prostor. Pokládka je velice rychlá a jednoduchá a vyžaduje jenom rovný a suchý podklad. I údržba takové podlahy je velice snadná.
Jednou z největších výhod korku je to, že je hypoalergenní. Výroba korkových produktů je založená na vaření korkového granulátu párou pod tlakem. Korek uvolňuje pryskyřice, které umí granulát spojit, a tak se nemusí používat žádné umělé pojivo. Tím vzniká 100% přírodní materiál z obnovitelných zdrojů, který vás o krůček posune k ekologii a ohleduplnosti k přírodě.