Zajímáte se o klíčení semínek? Pak jste na té nejlepší cestě, abyste dosáhli zlepšení svého jídelníčku a jeho doplnění o řadu skvělých vitamínů, enzymů, minerálních látek, a ještě mnohých dalších živin, které jsou nezbytné pro zdraví člověka.

biomiska

Ano, to všechno vám mohou nabídnout mladé klíčky rostlin, které jsou doslova nabité výživově hodnotnými látkami, které naše tělo každý den potřebuje k dobrému zdraví. A jistě je vám jasné, že s nadcházejícím zimním obdobím se potřeba hodnotných látek ještě zvýší.

Na klíčení semínek je navíc skvělé i to, že k němu prakticky nic nepotřebujete. Nepotřebujete k němu ani metr čtvereční půdy, a dokonce ani vlastní balkón. Svou dávku vitamínů v křupavé a šťavnaté podobě klíčků si můžete vypěstovat i na malém parapetu doma na okně anebo třeba na stole, kde svítí sluníčko. Pokud jde o prostor, tak je klíčení semínek opravdu maximálně nenáročné.

A stejné je to i s dalšími nároky. K pěstování klíčků nebudete totiž potřebovat nic víc, než vhodnou nádobu. Tou se může stát například biomiska na klíčení anebo sklenice na klíčení semínek. Tu koupíte za několik stovek ve specializovaném obchodě, kde rovněž naleznete vhodná semínka, ze kterých můžete vybírat druhy, na které máte chuť. Na výběr máte opravdu pestrou škálu rostlin, takže je zřejmé, že budete spokojeni. Každý si mezi nimi najde to pravé, ať už pátrá po velkých křehkých šťavnatých klíčcích anebo dává přednost spíše pikantním chutím či zajímavým barevným kombinacím. Skvělá zpráva je jistě i to, že takový nákup vás vyjde jen na několik desítek korun.

klíčky

Nicméně kdybyste chtěli ještě více ušetřit, tak můžete i v tomto ohledu improvizovat. Vhodnou nádobu si zhotovíte ze zavařovací sklenice a semínka jistě najdete i v zahradnictví. Pozor byste si měli dát jen na to, aby nebyla mořená.
A jakmile máte vše pohromadě, tak už stačí jen potřebná dávka vody v pravidelných intervalech a o všechno ostatní se postará sluníčko.