Když jdeme do lékárny, počítáme s tím, že si můžeme koupit léky, které zrovna potřebujeme. Od toho také lékárna slouží, že jo. Když do ní vejdeme, většinou tam vždycky něco je vystaveno, takže máme pocit, že tam toho je dost. Navíc většinou je plno léků i ve skladu, které dovezli distributoři léčiv a všechny by se do výloh nevlezly. Proto jsou ve skladu, jednak pro doplnění regálů, jednak tam jsou léky, které lidi moc často nechtějí a kupují si je třeba jen na recept. Tyto léky bývají vzadu ve skladu. Navíc si v lékárně můžete nechat také namíchat nějakou mast a všechny tyto ingredience jsou právě vzadu, to samé i masti. Když si jdete pro namíchanou mast, většinou vám pro ni jde zaměstnanec dozadu, kde je má uschovány. Proto máme většinou pocit, že v lékárně je dost léků pro všechny a že to určitě budou mít. Léků tam je dost, ale i přesto se může stát, že vám nedají takový lék, který zrovna chcete. Kde je problém? Jak se to může stát? Ještě když si platíme léky sami.

léky

I tak se ale stává, že v lékárně není lék, který chceme. A místo toho nám většinou dají něco místo toho, co má podobné složení. To však není ono a my jsme zvyklí na jednu určitou značku, kterou by nám také měli prodat. Když si za to zaplatíme, navíc si platíme i za recepty. Jak je tedy možné, že nemají nějaký lék, který je poměrně známý a lidé si ho kupují často? Proč se ho tedy nevyrobí víc, aby zbylo pro všechny? Toť otázka.

léky

Když jdeme do lékárny a není tam nějaký lék, dají nám něco jiného. Proč tam ale vůbec není? Je dost možné, že právě probíhá na území našeho státu epidemie na chřipku a podobně a zkrátka je léků nedostatek, obzvlášť těch, které lidé používají nejvíc, a to je například univerzální Paralen. Mimo to navíc teď probíhá válka na Ukrajině a některé léky jdou proto tam. A na nás nezbyde. Takto by to však nemělo být a vždy by se měly posílat léky, které jsou navíc.