Ekonomická situace se v naší zemi kvůli koronaviru hodně zkomplikovala. Zatímco v minulosti se nám relativně dařilo, měli jsme práci a příjmy, nyní už je tomu často znatelně jinak. Mnohé podniky se musely zavřít, mnozí lidé přišli o část příjmů nebo také o všechno, a ani ti, kdo si dost našetřili, nemohou jásat, protože těm jejich finanční rezervy požírá inflace, jež tradičně provází každou nestabilitu, jež se na trhu objeví.

zlaté placky

Tato situace určitě není férová k nikomu. Ale nejvíc ji odnášejí pochopitelně ti, kdo mají nějaké finanční rezervy, kdo si něco našetřili. Protože ti neutratili peníze v době, kdy je získali, a nyní mohou jenom sledovat, jak už si za ně nikdy nekoupí tolik, kolik mohli mít původně. Měna se zkrátka v panující nejisté době znehodnocuje, její hodnota postupně mizí a ti, kdo ji mají, na toto doplácejí. A doplácet budou, dokud neskončí to, co nás postihlo, a ekonomika se (snad) nevzpamatuje.
Ale kdo by chtěl takto tratit, že? Kdo by se chtěl smířit s tím, že si odkládal na horší časy a za to bude potrestán tím, že nezíská to, co mohl získat prve? Nikdo. A proto je záhodno využít jakýkoliv způsob, kterým se dají peníze před znehodnocením ochránit.

placka na červeném podkladu

A jediným způsobem, který tuto možnost, tedy zabránění znehodnocování měny, garantuje, je prodej a výkup zlata. Tento drahý kov má totiž svou nezpochybnitelnou hodnotu, ten nikdy nedevalvuje, nikdy nemizí zájem o jeho koupi a prodej za tržní cenu. Což znamená, že čím je doba nejistější, tím více se dá za zlato získat, tím je toto cennější a jistější. A právě proto se do něj vyplácí ve složitých dobách, jako je třeba ta naše, investovat. Kdo si dnes zlato pořídí, ochrání své finance před dalším znehodnocováním, a kdo naopak dříve nakoupené zlato dneska prodá, dostane daleko víc peněz než v dřívějších lepších časech.
A co vy? Nechcete také zachránit své úspory před znehodnocením?


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup