Nákup psacích potřeb je jistě oblíbeným tipem na dárek pro své blízké, či obchodní partnery. Zároveň však může nákup pera být i velmi výhodnou investicí! I když se vám takového zhodnocení finančních prostředků může zdát zvláštní, nebo poněkud podivné, ve skutečnosti se nejedná o žádnou novinku, ale o zajímavý, vyzkoušený, léty prověřený a neskutečně prozíravý investiční tah.
pero s ornamenty
Krásné a ušlechtilé
V případě, že chcete zakoupit pero jako investici, se musíte zaměřit na luxusní pera! Taková jsou pera úspěšných značek, která jsou vyráběna z drahých kovů a ušlechtilých materiálů, za použití vzácných kamenů a výjimečných technik. Tato pera jsou většinou vyráběna v limitovaných edicích, a proto mohou mít jako další bonus i vysokou sběratelkou hodnotu.
Jedná se zejména o plnící pera, která jsou odborníky i širokou veřejností obdivována pro svoji čistou linii a nadčasovou krásu. Pokud jste nám nevěřili, že i pero může být investicí, nyní jistě uznáte, že naše argumenty jsou přinejmenším zajímavé. A proto se naskýtá otázka, proč takový produkt nezařadit do vašeho investičního portfolia?

Vyjadřuje osobnost
Pero ovšem zdaleka nemusí být investicí pouze v doslovném, ale i v přeneseném smyslu. Kvalitní a luxusní pero, totiž nevyniká pouze svojí nemalou finanční hodnou, tedy cenou, za kterou je možné jej prodat. Pero totiž navíc vypráví životní příběh svého majitele. Tak, jako lze stylizovat svoji osobnost a předvést svůj společenský status díky luxusní kabelce, nadčasovým hodinkám, nebo kvalitnímu vozu, tak i dokonalé pero, které osobnost vlastní a kterým píše, bývá neocenitelným výrazem jeho vlastního vkusu a v neposlední řadě, i vyjádřením jeho společenského postavení.
Luxusním perem, které je vhodným kandidátem do vašeho investičního portfolia, se může stát například plnicí pero Parker Duofold.
Sběratelské pero s označením Parker Duofold Senior 125th– odkazuje na 125. výročí založení značky. Tato lahůdka byla vyroben v roce 2013 ve Francii. Jedná se o luxusní pero, které oslavuje jedinečný smysl pro estetiku a inovaci zakladatele značky.
I samotný design je inspirován bohatou minulostí značky Parker. Vyniká svým ikonickým, patentovaným vzorem „ciselé“, který byl poprvé představen v 60. letech minulého století v kolekci Parker 75.
položené pero
Pero je vysoce kvalitní, neboť je vyrobeno z odolné, sametově černé pryskyřice, kontrastem a zároveň doplňkem k temnému tónů je plášť pokovený stříbrem. Stříbrem jsou pokoveny i doplňky pera. Na víčku pera naleznete pečeť z mincovního stříbra odkazující na 125. výročí. Hrot z 18 karátového zlata s původní historickou rytinou šípu je pokovený rhodiem. Těchto jedinečných per, bylo celkem vyrobeno 1125 kusů.
Každé pero je ručně leštěno, jednotlivě očíslováno a opatřeno certifikátem původu. Budoucí majitel má jistotu, že získá skutečný originál a vskutku klenotnické dílo.