Instalatéři mají ve své profesi jednu výraznou nevýhodu vůči ostatním lidem. Pracují totiž s médii, která nelze vzít jen tak do ruky, někam položit, jít se nasvačit a pak pokračovat v práci. Jako příklad si vezměte třeba zedníka, obkladače či sádrokartonáře. Ten uchopí do ruky cihlu, sádrokartonovou desku nebo dlaždici, položí ji na místo, kam patří, zajistí tmelem, maltou nebo lepidlem proti posunutí, u sádrokartonu desku přišroubuje vruty, a je to. Instalatéři musí pracovat s tekutinou a s plynem velmi opatrně a hlavně oklikou, musí je dostat tam, kam chtějí, a musí zajistit, aby nikam neunikala.

instalatérský hasák

K únikům plynu a vody však dochází, a to vlivem stáří a opotřebení materiálu anebo nadměrným namáháním jednotlivých dílů potrubí a armatur. Působí tu neúprosné fyzikální zákony a mnoho dalších vlivů, takže nikdy nelze stoprocentně zaručit, že zrovna u vás bude všechno klapat desítky let, a nikdy za tu dobu nedojde k žádné havarijní situaci.

instalace baterie u umyvadla

Detekce úniku vody lokalizuje závadu s velkou přesností

Odtéká-li voda v domácnosti z potrubí či armatur, je to pouze dvěma způsoby – buď odtéká ven na podlahu, anebo vytéká do zdiva. První případ je mnohem jednodušší, protože přesně víte, kde se nachází problém, a můžete to instalatérům oznámit v podstatě ihned. V druhém případě to nesmírně komplikuje situaci, protože se vytvoří na zdi či na stropě nebo na podlaze mokrá mapa, a ta se může rozlít tak daleko, že pouhým pohledem nelze zjistit, kde je problém. Pro tyto situace však existuje řešení, instalatéři disponují moderními technologiemi, např. poslechovými tyčemi Hykron nebo formovacím plynem pro detekci úniku vody https://www.kanalizace-instalateri.cz/unik-vody, které zjistí přesné místo závady, a vy pak nebudete nuceni rozbourat celou zeď.

Mějte uložený kontakt na instalatéry nonstop

Každému z vás bychom rádi poradili, aby si uložil telefonický kontakt na instalatérskou firmu, která zajišťuje nonstop servis, právě pro případy náhlých selhání a havárií vody, topení a plynu. Pokud totiž k takové situaci dojde, hodí se vám každá minuta k dobru.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup