Často se zastavujeme nad tím, jak by měl náš ideální dům vypadat. Všichni bychom někdy chtěli bydlet ve velkém domě s tisícero ložnicemi, koupelnami, vířivkami, wellness. Samozřejmě, čím jsme starší, tím snižujeme své nároky na ideální bydlení. Protože si uvědomíme, že se také musí čas od času uklízet, něco zamést, neustále se musí něco dělat. Není to jen tak. Proto s blížícím se dvacátým rokem tíhneme k menším a menším bytům, útulnějším, které nás schovají před rychlostí dnešní doby.
bazén před domem

Ideální byt pro rodinu

Existuje vůbec něco takového? Vyjma těch cliché amerických filmů, kde je vždycky každá správná americká rodina ubytovaná v nějakém řadovém domě, s malou zahrádkou a psem. To je docela zažitá idylka i tady u nás. Ideální bydlení ale neexistuje. Každému svědčí něco jiného. Každý by si ideální byt představoval jinak. Dům, kde žijeme, také odráží sociální status, ve kterém se nacházíme. Odráží, jakými jsme lidmi. Samozřejmě, jsou různé varianty. Většina se uzpůsobuje dětem. To znamená, že pokud máte zahrádku, tak si pěkně postavíte plot. A pravděpodobně budete mít i něco, co dítě zabaví – jako trampolína nebo nějaké to pískoviště.
interiérový design

Je však dobré bydlení indexem spokojenosti rodiny?

Člověk je spokojený, pokud nemá děravou střechu, má na jídlo a má kde spát. Víceméně všechno ostatní je podřadné a je to pouze naše lidská rozmařilost, která dala za vznik obývacím pokojům apod., ale ano, bydlení může spokojenost rodiny ovlivnit. AVŠAK ne do takové míry, jakou nám předkládají nejrůznější realitní makléři a reklamy. Rodina je především šťastná, pokud je pohromadě.
bytový dům s balkony
Pokud se rodiče mají rádi a mají čas na své děti. To je potom jedno, jestli bydlí v malém nebo velkém. Někdy je skromnost v rovině materiální vykoupena v bohatosti života duševního. Samozřejmě, pokud jste vy nebo váš partner velmi zatíženi na materiální rovinu, tak se samozřejmě s nějakým bytečkem či 1+1 do konce života nesrovnáte. Pokud máte tedy ohebnou polovičku v tomto směru, tak ohýbejte. Pokud ne, tak bydlení je jasný INDEX spokojenosti jednoho člena rodiny. A to někdy stačí (v dominantnějších domácnostech).